Home / Remote Work / İşçi sınırlarına elveda! Böylece ustalaşmış hizmetlerinizi ABD Birleşik Devletleri’nde sunabilirsiniz.
İşçi sınırlarına elveda!  Böylece profesyonel hizmetlerinizi Amerika Birleşik Devletleri'nde sunabilirsiniz.

İşçi sınırlarına elveda! Böylece ustalaşmış hizmetlerinizi ABD Birleşik Devletleri’nde sunabilirsiniz.

6 Şubat 2021

5 dk okuma

 

Biz değiştik, işverenler değişti ve işin kendisi değişti. İnsan kaynakları danışmanlığı şirketi Mercer’in yapmış olduğu bir araştırmaya nazaran, Latin ABD’daki işverenlerin% 83’ü, salgın denetim altına alındığında uzaktan çalışmaya devam edecek. Ek olarak, ABD Birleşik Devletleri Ulusal İşletme Ekonomisi Birliği için, şirketlerin% 80’inin faaliyetlerini aynı koşullar altında sürdürdüğü tahmin edilmektedir.

Bu, şirketlerin yeni işgücü paradigmasını özümsediğini ve hem de faaliyetleri fiilen gerçekleştiren çoğumuz için büyük bir fırsat açtığını ima ediyor. Kendini programlama ve yazılım geliştirmeye adamış profesyoneller, iş gününün sanallaştırılması yardımıyla şimdiden talepte bir artış gördüler, böylece dünya genelinde teklifleri yalnız bir tıklama ile bulabilirler. Fakat bu tür işleri iyi mi elde edersiniz?

Uzaktan iş fırsatlarının artması, alandaki uzmanları, insanların bu yeni emek verme şeklini anlamalarına destek olacak araçlar geliştirmeye yöneltti. Bunlardan biri, Sony kanalının realite şovu Shark Tank’ın yatırımcısı, Kolombiyalı işadamı ve köpek balığı Alexander Torrenegra. Torrenegra, bilhassa Şimal ABD ve Latin ABD’dan gelen işverenler arasındaki buluşmayı kolaylaştırmak için yola çıktı. Torre, Latin yeteneklerinin iş tekliflerine sınırlarının ötesinde erişebildiği, internasyonal para birimine girişi kolaylaştıran ve işgücü piyasasını genişleten bir platform olarak hayata merhaba dedi.

Kuruluşundan bu yana yalnız bir yıl içinde kayıtlı bir milyondan fazla insanla Torre, başarıya ulaşmış işe alımlar oluşturmak ve her profesyonelin profilinden yüzlerce veriyi düzenlemek için Yapay Zekayı kullanıyor.

“Herhangi bir yerde çalışmak için ihtiyacınız olan tek şey iyi bir web bağlantısı ve bir bilgisayardır. Ek olarak Torre şeklinde platformlar ile gelir düzeyine, becerilere ve hatta her birinin ustalaşmış kültürüne nazaran fırsatlar bulabilirsiniz. Bununla birlikte, kullanıcılar özgür iş mi, tam zamanlı mı yoksa yetişim mı aradıklarına karar verebilir ”, Kolombiyalı işadamını vurguluyor.

O iyi mi çalışır? Torre’de, her ferdin “ustalaşmış genomunu” besleyen bilgilerden oluşan bir profil oluşturursunuz. Bu, becerileri, güçlü yönleri, zayıf yönleri ve deneyimleri bir araya getiren yüzlerce veriyle her bir kişinin emek verme DNA’sına benzer; oldukça daha eksiksiz bir özgeçmiş ve müracaat sahiplerinin tamamen kontrolünde. Bu, kabiliyet ve her firmanın gereksinimleri içinde görkemli bir eşleşme sağlamaya hizmet edecektir. Bu platformun desteğine ve hizmetine ek olarak, başarıya ulaşmış bir halde uzaktan çalışmak için dikkate alınması gereksinim duyulan başka unsurlar da vardır.

Yapı ve organizasyona haiz olun

Değişik bir ülkede bulunan bir şirkette hizmet sunmak, değişik saatler çalışabileceğiniz için daha oldukca planlama gerektirebilir. Başlangıçtan itibaren, uzaktan sorumluluk almak, görevleri yerine getirmek için büyük bir organizasyon ve sorumluluk duygusu gerektirir. Bir yapıya haiz olarak ve belirlenen zamanlara uyarak yalnızca daha oldukca başarıyı güvence etmekle kalmaz, hem de uzaktan emek verme yönetimi platformlarında daha oldukca ve daha iyi fırsatlar bulmaya destek olabilirsiniz.

 

Diğeri dillerde ustalaşın

İlgi, ABD Birleşik Devletleri’ndeki firmalar için çalışmaksa, iyi derecede İngilizce bilmek gerekir. Bu, işverenlerle iletişimi kolaylaştıracak ve daha iyi iş teklifleri alma olasılığını açacaktır. Sürekli uygulama ve diğeri dillerin bilgisi, değişik ülkelerde iş bulmanın dirimsel bir yönü olacaktır.

Yeni becerilerin edinilmesi

“Uzaktan çalışanlar kendi kendilerine öğrenilir ve meraklıdır. Uzaktan kabiliyet arayan değişik küresel firmalar için daha cazip hale gelmek için sürekli günlük engellerin üstesinden gelmek ve müfredatlarını geliştirmek için yeni bilgiler arıyorlar ”diye ekliyor Torrenegra. Şu anda, Torre şeklinde arama sitelerinde sunulan becerileri çeşitlendirmeye hizmet edecek yeni araçların edinimini kolaylaştıran birçok çevrimiçi öğrenme platformu var.

Teknolojik araçların kullanımı

Zamanı ve görevleri ve alınan geliri organize etmek için, uzaktan emek harcamayı daha verimli hale getirmek için mevcut değişik dijital platformlar kullanılabilir. Çevrimiçi çalışan bir kişi, internette bulunan tüm araçlardan yararlanmalıdır. Bu, uzaktan çalışanların temel bir özelliğidir: bulabildikleri işverenlerin bir oldukca, ötekiler içinde Slack, Drive, Calendly şeklinde emek verme alanlarına erişim sağlayacağından, teknolojiyle dost olmak.

“Pandemi, bilhassa tüm faaliyetlerini programlama ve yazılım geliştirme şeklinde bilgisayar kullanımına yoğunlaştıran meslekler için, iş söz mevzusu olduğunda sınırları ortadan kaldırdı. Torrenegra, onlara nazaran dünya açıldı ve onlara Latin ABD’da yaşama olanağını verdi, bir tek örneğin ABD ile dolar olarak ödeme yaparak emek verme imkânı verdi ”.

Check Also

nasıl kısa hikaye yazılır

Kısa Öykü Iyi mi Yazılır: Adım Adım Kılavuz

Kısa öykü, coşku verici ve fantastik bir yazı türüdür. Okumaya başlamış olan hepimiz, romanın aksine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir