Home / childrens books that inspire creativity / Hayal Gücüne İlham Veren 10 Çocuk Kitabı
hayal gücüne ilham veren çocuk kitapları

Hayal Gücüne İlham Veren 10 Çocuk Kitabı

Çocuklarınızı hayal etmeye, hayal etmeye ve yaratıcı olmaya teşvik edin! Hayal gücü yaşamı keyifli kılar ve bununla beraber bir çocuğun gelişimi ve başarı göstermiş öğrenmesi için gereklidir. Albert Einstein’ın söylediği şeklinde, “Hayal gücü bilgiden daha önemlidir. Informasyon sınırlıdır. Hayal gücü dünyayı çevreliyor. ” Çocuğunuzun hayal enerjisini ve yaratıcı oyunu teşvik etmek, toplumsal becerilerini geliştirmelerine, özgüvenlerini geliştirmelerine, korkularını gidermelerine, eleştirel düşünme ve sorun çözme becerilerini geliştirmelerine ve dil becerilerini geliştirmelerine destek verir.

Hayal gücüne esin vermesi için çocuğunuza daima okuma, yazma ve sanat malzemelerini hazır bulundurmalısınız (Mesela, ışık okumak ve hatta mürekkep ve bir dolma kalem) Goldspot Kalemler). Okumak, yazmayı teşvik eder ve canlı hayal gücüne haiz çocuklar kendine güvenen yazarlar olur. Çocuklar büyüdükçe, onlara küçükken okuduğunuz hayal gücüyle ilgili rahat kitapları yazma yönlendirmeleri olarak kullanabilirsiniz. İşte hayal gücüne esin veren on mükemmel çocuk hikayesi. Bu tarz şeyleri çocuğunuza okuyun ya da size okumasını sağlayın ve kendi hayal güçlerinin yükselişini izleyin!

hayal gücüne ilham veren çocuk kitapları

hayal gücüne esin veren çocuk kitapları

1. Crockett Johnson tarafınca yazılan Harold and the Purple Crayon

Evlatların hayal enerjisini ve harikalarını harekete geçiren zamansız bir klasik fotoğraf kitabı. Kitap, yalnızca düşsel mor mum boyasıyla silahlanmış genç Harold’ın ay ışığında yürüyüşe çıkmaya karar vermesiyle başlıyor ve kendine bir yol ve bir ay çiziyor. Bu, yelkenli tekneler ve ejderhalar da dahil olmak suretiyle, istediği yada gerekseme duyduğu her şeyi çizdiği bir takım mükemmel macerayı başlatır. Muhteşem bir uyku vakti hikayesi olan uykuya yerleşmesiyle sonuçlanıyor!

2. The Whisperer, Pamela Zagarenski

Bu öykü, okumayı seven ve öğretmeni tarafınca kendisine ödünç verilen hususi bir kitabı, sadece ne yazık ki eve giderken kelimelerin düştüğünü idrak etmek için okumaktan coşku duyan bir kız hakkındadır. Hayal etmenin bu durum için muhteşem bulunduğunu ve kendi hikayelerini yaratması icap ettiğini fısıldayan bir ses duyar. Kitapta, kendi hikayelerini başlatması için harekete geçen mükemmel illüstrasyonlar var. Bu kitabı çocuğunuzla beraber okumak, onlara resimlerden kendi maceralarını yaratma fırsatı da verecektir!

3. Maurice Sendak’tan Yırtıcı Şeyler Nerede?

Bu Sendak klasik kitabı, bir haylazlık ve hayal gücü hikayesidir. Max, kurt kostümü içinde bir hiddet nöbeti geçirdiğinde, akşam yemeği olmadan yatağa gönderilir. Odasında, bir orman hayal eder ve yırtıcı şeylerin yaşamış olduğu yere doğru macerasına adım atmak için uzaklaşır. Burada yırtıcı şeylerin kralı olur ve eve onu bekleyen sıcak bir akşam yemeğine ulaşmadan önce onlarla yırtıcı bir güruhun tadını çıkarır. Genç hayal güçlerini yakalamak için mükemmel resimler ve hikayeler! Sevgimizi göndermek isteriz Maurice Sendak o inanılmaz bir yazar olduğundan uzun seneler tamamımız hatırlayacağız.

4. Lütfen Balonları Lindsey Ward’dan Getirin

Emma, ​​atlıkarıncadaki kutup ayısının eyerinin altında ona bir balon getirmesini isteyen bir not bulur. Bunu yaptıktan sonrasında, Emma ve kutup ayısının Şimal Kutbu’na uçmasına müsaade eden daha çok balon ister. Arkadaşlıkları gelişir ve yatmak için zamanında sağ salim dönmeden ilkin birçok maceraları olur. Öykü, her şeyin mümkün bulunduğunu teşvik ediyor ve Emma’nın sizin ve çocuğunuzun beraber hayal edebileceğiniz başka bir serüven beklentisiyle yeni bir not bulmasıyla bitiyor!

5. Antionette Portis’in Kutusu Değil

Çocukken boş bir kutu ile oynamayı kim hatırlamıyor? Bu kitap, bir tavşanın bir kutuyu yarış otomobili ve roket gemisi şeklinde şeylere dönüştürdüğü, düzgüsel gündelik nesnelerin birazcık hayal gücüyle her şeye dönüşebileceğini gösteren rahat bir kitap. Kitap, ufak küçüklere rahat çizim tekniklerini öğretmek için iyidir ve bir üçgenin yada dairenin ne olabileceği mevzusunda tartışmayı teşvik etmek için kullanılabilir!

6. Ruby’nin Kılıcı, Jacqueline Vessid, resimli ise Paola Zakimi.

Pek oldukça çocuk bu tatlı öykü ile ilişki kurabilecek. Ruby devamlı ağabeylerine ayak uydurmaya çalışıyor ve görmezden geliniyor. Bigün bahçede onlara yetişmeye çalışırken, çimenlerde rahat sopalar keşfeder ve birinin kılıç bulunduğunu varsayar. Oradan dışarıda onun esrarengiz krallığı haline gelir ve sonunda kardeşlerini eğlenceye katılmak istemeye ikna eder. Bu kitap, naturel dünyanın hayal enerjisini ve keşfini ve mükemmel açık havada oynamak için fikirleri teşvik ediyor!

7. Sadie, Sara O’Leary tarafınca ve Julie Morstad tarafınca çizilmiştir.

Sadie, bayağı bir günü alıp inanılmaz bir maceraya dönüştürebilen büyük bir hayal gücüne haiz bir kızın hikayesidir. Sadie’nin kitaplarla ilişkisi onun hayal enerjisini besler. Guaj, mürekkep ve Photoshop ile oluşturulmuş resimlerle güzel bir metne haizdir. Kitap okumayı, inandırıcı oynamayı ve kendin olmayı teşvik ediyor!

8. Havuzun Ötesinde, Joseph Kuefler

Ernest, bahçede göleti olan bayağı bir evde yaşayan oldukça meraklı bir çocuktur. Göletinin dibi olmamasına karar verir ve onu köpeğiyle keşfetmeye karar verir. Batık gömü, dinozorlar ve minyatür bir tek boynuzlu ata binen bir fareden her şeyi keşfeder. Eve geri döndüklerinde, bayağı evi artık yaşam ve renk dolu görünüyor. Kitap merakı, cesareti, kararlılığı ve çevremizdeki dünyayı keşfetmeyi teşvik ediyor!

9. Kral Jack ve Ejderha, Peter Bentley ve resimlemesi: Helen Oxenbury

Bu Jack, Zack ve Casper’ın kale inşa edip canavarlarla savaşırken hikayesidir. Kafiyeli akış, çocuklar için rahatlatıcı ve hayal gücüne ve hayal gücüne esin veren ejderhaları beraber inşa etmek ve dövüşmek için esin veriyor. Son gölgeler anne ve babanın evlatları yatağa yatırmasıdır. Hayal gücüne dayalı bir dünyada başlamış olan ve bir ebeveynin kucaklaması ve sevgisiyle biten mükemmel bir uyku vakti hikayesi!

10. Happy Dreamer, Peter Reynolds

Mutlu Hayalperest, dünya tarafınca sessiz bir şekilde oturması söylendiği halde rüya görmeye cesaret eden bir evladı özetleyen sevilen bir çocuk hikayesidir. Kitabın oldukça havalı ve keyifli bir seçimi var. Çoğu zaman kutunun dışına çıkar ve hayalperestimizin soyut şekillerde ve yerlerde yürümesini sağlar. Peter Reynolds, meşhur ve sevilen bir öykü yazarıdır. Nokta ve Ben İnsanım ve Dünya Koleksiyoncusu şeklinde öteki başlıklar. Happy Dreamer, çocuğunuza hakkaten esin vermiş hissettirecek zamansız bir temayı ele alan mükemmel bir masaldır.

Check Also

iyi bir kısa hikaye nasıl yazılır

İyi Bir Kısa Öykü İncelemesinin Iyi mi Yazılacağına Dair 4 İpucu

Yazınsal eserlerin gözden geçirilmesi, bilimsel niteliği olan sektörde edebiyat alanının gelişimi ve genişlemesi için büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir