Home / Lifee / Kurumsal ve kişisel imajınızı Nasıl ilişkilendirebilirsiniz?

Kurumsal ve kişisel imajınızı Nasıl ilişkilendirebilirsiniz?

Asla şüphesiz, girişimciler olarak kendimizi belirlememiz ihtiyaç duyulan ilk hedef, işin yüzünü tanımlamak ve sonrasında kendi yüzünüzü tasarlamaya başlamaktır. görüntü .

İyi alan kişi hizmeti vermek isteyen bir firmanın, fena yüzleşmenin yanı sıra, giyinmekten hoşlanmayan ve her gün geç kalan birinin elinde olması düşünülemez, sence de öyleki değil mi?

Görüntü, “söylediğim bir fenomene niçin oluyor” zincir başarısı “, bu sebeple işleri iyi yapmış olursanız, ortak çalışanlarınız bunu fark edecek ve bunu yapmak için motive olacak.

Bir patron olarak istediğiniz her şeyi yapabileceğinizi düşünmek ciddi bir hatadır bu sebeple işinizin sonucu projelendirdiğiniz şey olacaktır.

Kurumsal ve kişisel imajı içinde tutarlılığı olan kişi, başkalarına seslenen bir mıknatıs olacaktır ve iş dünyasında insanları çekmek, iş dünyasının en mühim adımıdır. başarı .

Şimdi, imajınızı iyileştirmek çaba gerektirir, bu yüzden kendinize tavsiyelerde bulunmalı ve iç ve dış arasındaki uyumu sağlamalısınız. Piyasadaki bir ürün benzer biçimde düşünün: Bir müşterinin geri dönmesini istiyorsak, bir iz bırakmalıyız ve pozitif yönde olmalı.

Aşağıda, bu tutarlılığı sağlamak için hesaba katmanız ihtiyaç duyulan yedi anahtarı paylaşıyorum.

1. İmaj vesilesiyle firmanın faydalarını ortaya çıkarın. Çalışanlarınızın firmanın tarzına nazaran giyinmesi gerektiği gerçeğinin yanı sıra, logo projelendirmek istediğiniz şeyi yansıtan renklere haiz olmalıdır, mesela: bir şirket ise enerjik yada neşeli, turuncu iyi olur. fakat daha resmi ise mavi idealdir.

2. Misyonun kurumsal imajla tutarlı olduğundan güvenli olun. Misyonunuz en iyi şirket olmaksa, bu yalnız firmanın hedeflerine yansıtılmamalı, hem de müşterilerinize de açık olmalıdır. Günün sonunda onlar sizin ana servetinizdir ve en iyisi olmak için ne yaptığınızın bilincinde olmalıdırlar.

 

3. Söylediğiniz ve yaptığınız şeyin tutarlı olduğundan güvenli olun. Bir liderin ne yapmaması gerektiğiyle övünmesi ve devamlı yapmaması mümkün değildir, örnek olarak öğretmeyi ihmal etmeyin. Başarı göstermiş olan firmalar, liderin geminin dümeni olduğu şirketlerdir.

4. Yansıttığınız şey ile bildikleriniz içinde bir ilişki kurun . Ihmal etmeyin: Biz piyasada bulunan bir ürünüz ve çekici bir ambalajı var ise kolayca satılabilir, sadece geri alım sadece iyi içerikle sağlanacaktır. O süre fazlaca iyi giyinebilir ve zekayı yansıtabilirsiniz, sadece konuştuğunuzda bunun herhangi bir faydası olmayacaktır, aynı şey tam tersi olur.

5. Talimatların yüksek komuttan başladığından güvenli olun. Bir prosedür kılavuzu geliştirmek ve ortak çalışanların konuların net olmasını sağlamak, diğerlerinin olmasına ve yönergeleri bilmesine olanak tanır. Başarı göstermiş bulunduğunu kanıtlayan bir patron kuralları dikte ederse, başkalarının onları takip etmesi daha kolay olacaktır bu sebeple hayranlık öykünmek etme arzusunu tetikler. Kanıtlanmıştır: Motivasyon var ise, talimatların izlenmesi daha uygundur.

6. Dengeyi sağlayın. Dengeyi geride bırakmayın. Bu bir rejim olmakla ilgili değil, fakat parti salonu olmakla da ilgili değil. İşyeri profesyonelliğin solunduğu ve hem de çalışanların kendilerini rahat hissettiği bir alan olmalıdır.

7. Başarı göstermiş biri benzer biçimde giyinin. Görüntü o denli kuvvetli ki, kitleleri kolayca hareket ettirebilirsiniz. Muzaffer bir insan benzer biçimde görünmek istiyorsanız, hem giyimde hem de kişisel bakımınızda ayrıntılara dikkat etmeniz gerekir. Buna inanarak başlayın, bu küstahlıkla ilgili değil, kim olduğunuza inanmak ve bunu başkalarına göstermeye başlamakla ilgili. Kimse fark etmezse iyi mi büyüyeceksin? Uyarıyı dikkate alın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir