Home / parenting tips after covid 19 / Çocuklarınızı LifeE- Sonrası İyi Bir Rutine Geri Döndürme
covid 19'dan sonra ebeveynlik ipuçları

Çocuklarınızı LifeE- Sonrası İyi Bir Rutine Geri Döndürme

Okulların kapalı olduğu ve çocuk bakımı düzenlemelerinin aksadığı LifeE- salgınından bu kadar uzun devam eden kargaşalık döneminden sonrasında, günlük rutininizin birazcık daha azca tertipli hale gelmesi oldukca organik. Bir tek işler normale dönmeye başladığında, çocuklarınızı LifeE- sonrası iyi bir rutine geri döndürmek için yapabileceğiniz küçük şeylere bir göz atacağız.

Erken geceler

Pandemi esnasında, uyku zamanları muhtemelen geri çekildi ve birazcık daha azca rutin hale geldi. Düzgüsel hayata geri dönmenin önemli bir parçası, tertipli bir uyku programına haiz olmaktır. Her iki günde bir uyku zamanını öne getirin ve tutarlı bir uyku zamanı rutini izlemeye çalışın.

Elektroniği daha ilkin kapatın ve alışkanlık haline getirin. yatmadan ilkin bir öykü okumak çocuklarınızın daha iyi uyumasına destek olmak için. Çocuklarınızı her sabah erkenden aynı saatte uyandırmaya başlayın. Gün içinde uyuyan küçük çocuklar için, bunu hafta süresince her gün aynı saatte hayata geçirmeye çalışın.

Haftalık bir program belirleyin

İşler tekrardan düzene girmeye başladığında, iyi mi sonuçlanacağını idrak etmek daha kolay olacak. Her hafta başlangıçta plan yapın, böylece siz ve çocuklarınız neler olacağını görebilir. Onlara neyi dört gözle beklemeleri gerektirme ettiğini ve bununla beraber okul şeklinde önemli şeyleri (uzak olsa bile) ve yapmaları gereksinim duyulan herhangi bir görevi yada ev işlerini bildirin.

Günlük rutininize bağlı kalınca

Her şey hala her yerde, bilhassa de çocuklarınız neredeyse okula dönmediyse, yalnız işlerin günlük rutininizin önüne geçmesine izin vermemeye çalışın. Gene de bir günlük rutin Pazartesiden cumaya.

Her gün aynı saatte aynı aktiviteleri hayata geçirmeye çalışın – kahvaltı, öğle yemeği, evde eğitim dersleri ve oyun zamanı. Sınıfa geri döndüklerinde işleri oldukca daha kolaylaştıracak ve işlerin olduğu şeklinde alışmaları için onlara bir yapı kazandıracak.

Oynatma süresine gore programlayın

İyi bir rutine geri dönmeye başlasanız bile, oyun hala bir çocuğun gelişiminin oldukca önemli bir parçasıdır. Bu yüzden oyun zamanını günlük programınıza dahil etmeniz önemlidir. Evlatların eğlenmesi yalnız önemli değil, bununla beraber onlara birçok kıymetli ders ve toplumsal beceri öğretir.

Evlatların liderliğinde oyun oynamak için her gün zaman ayırın; çocuklar için abonelik kutuları sagominibox.com bilhassa oyun yöntemiyle öğrenmek için tasarlanmıştır. Her ay, evlatların değişik bir temayı öğretecek ilgi çekici bir yapım ve oyun etkinliği için gerekseme duydukları her şeyi içeren bir kutu teslim edilir.

Oyun tarihlerini ayarlayın

Pandemik oyun tarihleri ​​esnasında çocuklarla olan diğeri etkileşimler durdurulmak mecburiyetinde bırakıldı. Bir tek çocuklarınızı iyi bir rutine geri döndürmenin bir parçası da, diğeri çocuklarla güvenli bir ortamda buluşmaları için fırsatlar yaratmaktır.

Bir yada iki başka aileyle planlar yapın ve yerel bir parkta yada oyun alanında buluşun, böylece çocuklarınız sosyalleşmeye ve başkalarının yanında olmaya alışabilsin. Oldukca büyük bir tesiri varmış şeklinde görünmeyebilir, yalnız diğeri çocuklarla zaman geçirmek evlatların gelişiminin anahtarıdır ve okula geri dönmeye hazırlanmalarına destek sunar.

Çocuklarınızla söyleşi edin

Pandemiyi çevreleyen hala oldukca fazla belirsizlik var, yalnız evlatların iyi mi hissettikleri hakkında konuşabileceklerini hissetmeleri önemlidir. Okula yada her zamanki çocuk bakımına geri dönmemiş olsalar bile, daha düzgüsel bir rutine geri dönmenin niçin önemli olduğu mevzusunda açık olun. Ve onlara sorular sorabileceklerini ve endişelendikleri her şeyi tartışabileceklerini bildirin.

Tüm cevaplara haiz olmayabilirsiniz, yalnız söyleşi etmek ve işler normale dönmeye başladığında çocuklarınızın güvende kalmak için yapabilecekleri küçük şeyleri anlamalarına destek olmak iyidir.

Çocuklarınızı iyi bir rutine geri döndürmek derhal gerçekleşmeyecek, yalnız haftanızı planlayarak ve günlük bir rutine sadık kalmış olarak, çocuklarınıza LifeE- sonrası uyum sağlamalarına destek olacak birazcık istikrar sağlayabileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir