Home / aquarium ideas / Çocuk Odası için Benzeri olmayan Akvaryum Fikirleri
akvaryum fikirleri

Çocuk Odası için Benzeri olmayan Akvaryum Fikirleri

Pek fazlaca insan, bir çocuğun odasında bir evcil hayvan için ev yapmaktan çekinebilir, sadece balık tamamen değişik bir öykü. Balık tanklarının bir yaşam alanına yerleştirildiklerinde pek fazlaca faydası vardır ve bilhassa bir yatak odasına rahat bir ek olarak kullanılabilir. Çocuklar, yatıştırıcı bir ses, ışık ve aktivite deposu olarak hizmet edebildiğinden, bilhassa alanlarına eklemenin tadını çıkarırlar.

Çocuk Akvaryumunun Yararları

Balık, küçüklere sorumluluğu ve başka bir canlı hayvanla ilgilenmeyi öğretmenin mükemmel bir yolu değil, bununla birlikte genel zihinsel sağlıkları için de oldukça faydalıdır. Sohbete esin verebilecek bir öğrenme deneyimidir, ilişkilendirilebilir hikayelerbilişsel gelişim için hayal gücü ve araştırma.

akvaryum fikirleri

akvaryum fikirleri

Bir akvaryum oluşturmak, küçüklere bir sahiplenme ve mesuliyet duygusu sağlar. Balığın yatıştırıcı hareketleriyle birleştiğinde bu, çocuklar için sakinleştirici hayal kırıklığı, dikkat süresi ve hiperaktivite ile savaşım etmek. Evcil hayvanlar muhteşem dinleyiciler olduğundan ve birçok balık varlığınıza tepki göstereceğinden (yalnız sizi yiyecekle ilişkilendirdikleri için olsa bile) duyguları iletmek için bir vasıta olarak da kullanılabilirler.

Filtrelerin sesi ek olarak tutarlı bir beyaz gürültü efekti sağlayabilir ve öteki arka plan seslerini engellediği için evlatların uykuya dalmasına destek olabilir. Tanka ekleyebileceğiniz birçok aydınlatma seçeneği, benzersiz bir gece lambası görevi görür. Siyah ışık seçeneklerini, ışıkları değiştirmeyi, kısılabilir özellikleri ve tuzlu su akvaryumları için led ışıklar eklemiş olabileceğiniz birçok özelliği vurgulamak için.

Çocuk Odası için Benzeri olmayan Akvaryumlar

Her şeyden ilkin, çocuğunuzun odası için bir akvaryum düşünürken, onu nereye yerleştireceğinizi düşünün. Yatakta yatarken onu net bir halde görebilecekleri bir yerse ve başka bir yere yerleştirirseniz, bakmak için yataktan kalkıp bakmak isteyebilirler.

İkincisi, boyutu düşünün. Oldukca büyük ve asi bir şey istemezsin. Bu tür tankları daha geniş yaşam alanları için saklayın. Bunun yerine, boyutları daha kompakt olduklarından ve kitaplık girintilerine, şifonyerlerin üzerine ve raflara daha iyi uyduklarından bir ila beş galonluk tank boyutları arayın.

Canlı Yayına Hazır Değil misiniz?

Bir akvaryumun canlı görüntüsüne tam olarak hazır değilseniz, sadece hareket ve ışıklandırma fikrini seviyorsanız, göz önünde bulundurmanız ihtiyaç duyulan bazı muhteşem tank seçenekleri vardır. Bu tanklar suyla doldurulur ve çocuklar için yatıştırıcı hareket ve aydınlatma sağlamak için gerçek şeyin hareketini öykünmek eden oyuncak balıklara haizdir.

Rahat Kalmak

Betta tankları ufak ve basittir ve çoğu zaman yalnız bir balığı tuttukları için (Betta ile öteki ufak balıkları yerleştirebilmenize karşın) bakımı kolaydır. Kendini prenses olarak hayal etmeyi seven ufak bir kız için muhteşem olan bu keyifli tasarıma bir göz atın!

Benzeri olmayan Şekiller

Nereye bakacağınızı biliyorsanız, orada bir sürü beklenmedik şekilli akvaryum var. Akşamdan kalma çıkıntıları, su damlacıkları şeklindeki yada hatta bu şekilde duvara asılan tanklar, çocuğunuzun odasına keyifli, beklenmedik bir katkı sağlar. Artı, bunun şeklinde bir şey yüzey alanını bile kaplamaz!

Uzun ve Dar

Dışarı çıkmak yerine yukarı çıkmak suretiyle tasarlanmış tanklar daha azca yüzey alanı kaplar ve balıklarınızın hareket etmesini seyretmek için keyifli bir yol sağlar. Ek olarak, arka plan ilgisi, bitkiler ve geceleri muntazam aydınlatma için mükemmel eklemeler sağlar.

Blacklight Gücü

Her gece kitlerle yada mevcut tankınıza ayrı ürün ilaveleri ile bir siyah ışığın floresan parıltısıyla çocuğunuzun tankını garip tutun. Hatta parlayacak seçebileceğiniz bazı balıklar bile var!

Tuzlu Su Seçenekleri

Tuzlu su seçeneğine karar verirseniz, ufak ve bakımı kolay olmasını sağlayın. Bunlar mükemmel seçimlerdir sadece tatlı su seçimlerinden birazcık daha çok balık tutma bilgisi gerektirir. Ek olarak şakayık sallamak, ufak kabuklular ve renkli balıklar şeklinde mükemmel görsel fırsatlar sunarlar.

Küreler ve Silindirler

Küreler ve silindirler de mükemmel, benzersiz seçenekler! 360 derecelik görüntüleme sağlarlar ve balıkların yüzmüş olduğu daireleri seyretmek fazlaca eğlencelidir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir